ماژول دوبل تریستور 1500 آمپر سمیکرون SEMIKRON SKKQ1500/14

( SKKQ1500/14 SEMIKRON )

دوبل تریستور

سمیکرون آلمان

تریستور موازی معکوس(ترایاک) 

کنترل زاویه آتش برای سافت استارتر

کلید زنی بدون جرقه و با سرعت خیلی بالا

SEMIKRON GERMANY

SEMiSTART

Antiparallel thyristors for softstart

semikron

هم اکنون سفارش دهید بدون مالیات.

577 قلم

1500A
800-1800V
-40...+125

معرفی اجمالی ماژول دوبل تریستور 560 آمپر سمیکرون SEMIKRON SKKQ560/14

این المان الکترونیک صنعتی نیز مانند تریستور دارای پایه کنترلی جهت راه اندازی و دوپایه دیگر به نامهای آند یک و آند دو است.در حالت کلی می توان گفت با تحریک گیت نسبت به یکی از پایه های آند،ترایاک تحریک شده و وصل می شود

ترایاک برخلاف تریستور، یک سوئیچ دوطرفه است به این صورت که می تواند جریان را از هر دو طرف خود عبور دهد. همچنین ترایاک مانند تریستور سه پایه دارد. 

این قطعه دو جهته هدایت دارد.لذا در مدارهایی که نیاز به کنترل بیشتری بر زاویه آتش داریم این المان مناسب است.پس بر خلاف تریستور هم در نیم سیکل منفی و هم در نیم سیکل مثبت هدایت خواهد داشت.البته به شرط اینکه گیت به درستی تحریک شود.

ساده ترین کاربرد این المان به عنوان یک دیمر است.دیمر مدار تغییر دهنده روشنایی یک لامپ است.گرچه به این مدار میتوان یک رگولاتور ولتاژ نیز گفت.. عمدتا از عناصر نیمه هادی مانند ترایاک ها به عنوان ابزار کلید زنی (سوئیچینگ) استفاده می شود، در واقع این المان ها می توانند سطوح ولتاژ و جریان بالا را سوئیچ کنند. ترایاک ها به طور گسترده ای در مدارات کنترل فاز AC به کار می روند.

از این قطعه در مداراتی مانند دیمر در جاروبرقی جهت کنترل دور موتور و و در ........... استفاده می شود.

مهمترین کاربرد ترایاک در مدار دیمر روشنایی است. همچنین می‌توان از آن‌ها در روشن و خاموش‌کردن موتور های الکتریکی و رله های حالت جامد (SSR) استفاده کرد.